bikefest 2016

Kopřivná

AUTOR:

martin saida / shredwear

Ke konci týdne jsem pomalu začal zjišťovat, že o víkendu nechci opět tvrdnout v Brně a náhodou jsem na FB narazil, že má proběhnout akce Bike festival v Kopřivné.

Protože jsem tam už jednou byl a byla to pecka, tak bylo o víkendovém plánu rozhodnuto. Po přečtení podrobností bylo jasné, že nás čeká super akce. Ve dvou dnech měly proběhnout tři závody: Best trick, Fun night race a Downhill.

____________________________________​

"Po příjezdu nás čekalo krásné počasí,

morda lidí a také jsme potkali několik

krajanů od nás, z Brna."

Z důvodu že všichni na kole přestali jezdit, jsou “teplý” a nebo jsou rozmrdaní, jsem zavolal bráchovi jestli pojede. Slovo dalo slovo a v sobotu ráno jsme vyráželi směr Jeseníky já, brácha a Verča.

Po příjezdu nás čekalo krásné počasí, morda lidí a také jsme se potkali několik krajanů od nás, z Brna.

Jel jsem tam s tím si víkend pořádně užít, takže se přihlašuji na všechny disciplíny, brácha s Verčou půjčují testovačky. Po pár jízdách potkávám natěšeného Jarmila se slovy “Je to tu boží”.

________________________________________________________________​

"…druhý pokus přidávám k beku ještě ruku,

to už odjíždím ve hlavonožcovi…"

Proběhlo několik slov, jízd a piv, ke slovu se dostával start Best tricku. K velkému nafukovacímu bagu jsem došel se slovy “Ten odpal má rádius tak pro skate“ Měl jsem hodinu na to, abych se naučil nějakej tríček, protože jen tak skočit by asi nemělo význam. Za necelých 20 minut a pár rad od dirťáka odjíždím opakovaně backflip na kola.“…druhý pokus přidávám k beku ještě ruku, to už odjíždím ve hlavonožcovi…”

Nastoupil jsem do závodu a zkouším k tomu beku ještě něco přidat. První pokus dávám čistý beko, druhý pokus přidávám k beku ještě ruku, to už odjíždím ve hlavonožcovi a třetí ve velkým soustředění, že tu ruku tam prostě dám, jsem se odpálil asi do vesmíru – chci zahodit bajk a ono to nejde !….kdo by řek že zacvaklej kolo nezahodíšdopadám do bagu jak pytel hoven.

____________________________________​

"Rubačka na začátku a pak už se to snažím udržet v plným. Ze tmy okolo trati se ozývá silnej hecing."

Proběhlo pár jízd na zotavení a s tím, že bych si před nočním závodem mohl trať alespoň jednou projet. Celej den jsem jezdil na sjezďáku a až na tento závod jsem si teda vzal to enduro, když už jsem ho vezl. Proběhla večeře a pár předstartovních piv. Začíná ubývat světla a já mířím nahoru. Před startem je společná rozcvička na zahřátí pod velením holek. Borec přede mnou startuje a já mám 30 sekund se na jízdu psychicky připravit. Zapínám světla na rodlech,na helmě a start. Rubačka na začátku a pak už se to snažím udržet v plným. Ze tmy okolo trati se ozývá silnej hecing. Padá rosa a ze suché trati se stává trať  oslizlá. Motokros, drifty úplně všude. Za chvíli předjíždím borce přede mnou a opět rubačka, kde to jde. 

Po ujetí půlky trailu si říkám “kdy už bude kurva konec“ Nee, začaly mě dohánět ty předstartovní piva. Na cílovou louku dojíždím v kudle, dostávám drifta jako prase, ale držím to až do cíle. Nakonec zajíždím 6. flek.


Večerní program byl ve stylu pivo, pivo a pro změnu ještě pivo. Zhruba ve 2 ráno zbyl na párty pouze náš stůl a že prej bar už chce zavírat. Keli neponechává nic náhodě aobjednává 18 piv. To stačí na ještě hodinku lití a valíme se spinkat na ubytko.

Neděle se bohužel nedočkáme, protože se Martin zpráskal, jak ruskej nádeník, vymazal si disk a report nedopsal (pozn. red.)